volejte nám 00420602282999

zavřít (x)
Toddy - Coffee maker
search
  • Toddy - Coffee maker
  • Toddy - Coffee maker
  • Toddy - Coffee maker

Toddy Cold Brew System

91,44 €
Vč. DPH 1
Toddy® Cold Brew System - sada na alternativní metodu přípravy kávy nebo čaje

Vyrábí se macerací (louhováním) namletých kávových zrn ve studené vodě po dobu několika hodin (extrakce kávy 12 - 24 hodin /extrakce čaje 1 - 6 hodin).
Jedná o filtrovanou ledovou kávu louhovanou v delším časovém intervalu.
Počet
Poslední kusy skladem

Použitím studené vody se látky obsažené v kávě/čaji uvolňují pomaleji, proto je třeba delšího času, protože právě dlouhá doba máčení nahrazuje rozpouštěcí vlastnosti horké vody.
Výsledkem je kávový koncentrát/nápoj s nízkou aciditou (kyselostí), výraznější, trochu sladší a ovocitou chutí, s vyšším obsahem kofeinu. 

Cold brew káva se připravuje většinou v poměru: 4 - 8 váhových dílů vody/1 díl kávy
S cold brew můžeme experimentovat - výsledky extrakce se liší v závislosti na způsobu filtrace, délce louhování, druhu použité kávy a poměru kávy a vody pro přípravu cold brew se výborně hodí jednodruhové kávy.
Cold brewzískává na oblibě díky svým osvěžujícím vlastnostem především v horkých letních dnech a možnosti jednoduše pracovat s koncentrátem při přípravě míchaných nápojů.
Rozdíl mezi cold brew a ledovou kávou: horká káva, zchlazená ledem nemá tak pevnou chuť, jednoduše řečeno je naředěná a kyselejší, zatímco louhovaná káva je přirozeně sladší a s každým dalším douškem cítíte silnější chuť.

Todd Simpson , zakladatel firmy Toddy, se inspiroval starým peruánským procesem a vyvinul a patentoval systém Toddy Cold Brew
Výrobce: Toddy (USA)
Materiál: termoplast, sklo

Postup přípravy:
Kávu nameleme nahrubo, nainstalujeme filtr do plastové bílé nádoby, zalijeme cca čtvrtinou vody, nasypeme polovinu kávy, zalijeme další čtvrtinou vody, přidáme poslední část kávy a opět dolejeme zbylým množstvím vody. Nejlépe velkou lžicí pomůžeme kávě, aby byla všechna ponořena/zvlhčena. Míchat není třeba (pokud budete promíchávat, pozor na poškození nebo uvolnění filtru.
Nádobu můžeme vložit do lednice (ale možné louhovat i v pokojové teplotě) a necháme 12 - 24 hodin macerovat (dle chuti, kterou chceme dosáhnout). Čaj: 30 minut – 6 hodin (velmi záleží na druhu čaje (zelený, černý a rooibos, maté atd.) a požadované chuti)
Po extrakci kávu/čaj přefiltrujeme do skleněné nádoby.
Cold brew kávu můžeme pít jen tak, dolitou horkou (čerstvě uvařenou) vodou, studeným i napěněným mlékem.
V lednici vydrží hotový nápoj až několik dnů.
Toddy
ESHOP_KL_3934
1 ks
chat Komentáře (0)