volejte nám 00420602282999

zavřít (x)
search

Cesta po Jižní Americe 250g degustační set z čerstvě pražené kávy

11,49 €
Vč. DPH

To nejlepší, co kávové velmoci vyprodukují. Nejoblíbenější kávy světa i naší prodejny. Ideální set pro začínající kafaře. Skoro žádnou aciditu a jemnost ocení jak starší ročníky, tak kolegové v práci. Ideální do automatických kávovarů.

Chuť kávy: jemná sladká čokoládová neutrální

Doporučujeme na přípravu: v automatických kávovarech, na espresso, moka konvici, french press

Set obsahuje 3x50g čerstvě pražené kávy 100% Arabiky 

  • Brasil Cerrado Doce Diamantina
  • Brasil Santos
  • Peru FT
  • Colombia Excelso
  • Mexico Maragogype

Cena setu je bez dárkového zabalení. Pro tenhle set doporučujeme dárkové zabalení na míru střední. 

Všechny kávy jsou čerstvě pražené středně, metodou full city a balené v 50 g balíčcích se zipem a ventilkem. Ventilek zajišťuje čerstvost kávy v balíčku a zip umožňuje snadné skladování a opakovatelné otevírání a zavírání balíčku.

mletí
Počet
Čerstvě upraženo

Jedinečná brazilská káva zpracována metodou natural. Kávové třešně jsou sušeny společně se sladkou šťavnatou dužinou. Takto zpracovaná káva vyniká mimořádně lahodnou, svěží a sladkou chutí. Když k ní přidáme typické čokoládové tóny Diamantiny s jejím plným tělem, je každý doušek této kávy opravdový zážitek. Počátky kávy se v Brazílii datují do 18. století kdy byla káva dovezena a poprvé zasazena. Ale již roku 1840 byla Brazílie dominantním exportérem kávy na světě. Tuto pozici si obhájila až dodnes.


Pár čísel pro lepší představu:
> Káva se v Brazílii pěstuje na plantážích o rozloze 27 000 km2 (rozloha celé ČR činí 79 000 km2)
> Brazílie vyprodukuje zhruba 2,7 mil. tun kávy ročně
> Producenti kávy zaměstnávají více než 3,5 mil. pracovníků
> Největší oblast plantáží v Brazílii se jmenuje Minas Gerais a rozkládá se na 1,22 mil. ha (1 ha = 0,01 km2) tedy zhruba na 12 200 km2

Jedna zajímavost:
> Brazílie je až 14-tý největší konzument kávy na světě a společně s Ethiopií patří k jediným dvou zemím kde se káva nejen masově produkuje ale také masově konzumuje.

Kolumbie je druhým největším producentem kávy na světě a největším výrobcem kávy typu Arabica zpracované mokrou cestou. Díky vysoké a stabilní kvalitě se téměř polovina kávy z Kolumbie vyváží do USA. Kolumbie exportuje ročně zhruba 12,5 miliónů pytlů a na vlastním trhu spotřebuje téměř 2 miliony pytlů kávy. Excelso je nejrozšířenější typ výběrové kolumbijské kávy charakteristické velkými zrny a zpracované mokrou cestou. Větší zrna má pouze káva typu Supremo.

Peruánská káva je velmi jemná, aromatická s jemnou kyselinkou a obecně se dá říct, že má středoamerický jas, ale s tradičním Jihoamerickým vyzněním. Peru je velmi rozmanitá země a produkuje velké množství různých druhů kávy. Je to země Inků a podle většiny měřítek opozdilec v moderním světovém obchodu s kávou. Kávový průmysl je v této Jihoamerické zemi jedním z nejdůležitějších zemědělských odvětví. Peru je rovněž známá jako jeden z největších pěstitelů BIO a Fair Trade kávy na světě. Káva druhu Arabica se v Peru pěstuje zhruba na 200 tisících farmách. Většina z těchto farem jsou drobní zemědělci s méně než dvěma hektary půdy. Káva je následně zpracována v družstvech a následně přes několik distributorů prodaná do celého světa. Pěstování kávy v Peru není omezeno na konkrétní oblasti, káva se zde pěstuje od severu po jih, včetně oblasti Machu Pichu.

Mexico Maragogype je přirozeně jemná aromatická káva s nízkým obsahem kyselin, podtržená lehkými ovocnými tóny a vlašskými ořechy. Mexická káva pochází z jižní oblastí Spojených států mexických. Mexická kávová zrna patří k nejlepším na světě a používají se pro výrobu nejjemnějších káv. Pěstuje se zde velké množství BIO a Fair Trade kávy, která se především vyváží do sousední USA. Zajímavostí mexické Arabiky je, že většina produkce pochází od drobných pěstitelů, nikoliv z plantážního zemědělství. Maragogype je velkoplodý poddruh Arabica. Zrno je charakteristické svou velikostí asi o 30 % větší než jiná kávová Arabica zrna. Zrna dosahují velikosti až 2 cm (často nazývána jako „elephant bean“, neboli „sloní zrna“) Odrůda Maragogype je výsledkem přirozeného křížením mezi Arabikou a Liberikou.ESHOP_KL_2143
96 ks

Parametry

Kontinent
Jižní Amerika
Země původu
kombinace více zemí
Druh kávy
100% arabika
Úprava kávy
čerstvě pražená káva
Chuť
sladká
Chuť detailní
Sladká - měkká - jemná
Aroma
čokoládové
Způsob balení
degustační set

Mohlo by vás také zajímat

chat Komentáře (0)