volejte nám 00420602282999

zavřít (x)
Čaj Mate pražený - Bylinný čaj
search
  • Čaj Mate pražený - Bylinný čaj

Pražené maté - maté čaj

2,08 €
Vč. DPH 1

Oproti zelenému mate je aroma a chuť praženého více zemitá s nádechem dřevité vůně z pražení na dřevě. Ostatními vlastnostmi však stejné jako zelené. Mate je národní argentinský nápoj vyráběný z byliny Yerba mate. Je také nazýván přírodním energetickým nápojem aktivně přispívajícím i k hubnutí. Tradičně je připravován v dýňové tykvi a popíjen skrze kovové brčko zvané bombilla.

hmotnost
Počet
Skladem na prodejně

Příprava Maté

Jako čaj
Nasypete zhruba 4 g (2-3 lžice) Maté do konvice a zalijete malým množstvím studené vody tak, aby se vytvořila "řídká kaše". Je to proto, abychom vysokou teplotou nezničili chuť a obsah. Potom uvařte cca 250 – 300 ml vody, nechte ji odstát na cca 80 °C, a pak zalijte připravené maté a luhujte cca 5 min. Sceďte a můžete pít. Lze dochutit cukrem nebo medem. Je možné si udělat dopředu litr i více, dát do termosky a pít během dne.

Tradičně v Kalabase 
K tomu potřebujete Kalabasu (nádoba z tykve) nebo jinou nádobu a bombillu (brčko se sítkem, většinou kovové). Nádobu naplníte asi do 2/3 maté. Potom zakryjte dlaní nádobu, otočte ji do horizontální polohy a jemně zatřepejte, aby se jemné části maté dostaly dospodu. Tím je větší šance, že se bombilla neucpe. Pak dejte nádobu zpět do původní polohy, tak aby maté zůstalo pod úhlem kolem 45°. Následně dejte bombillu do části, kde není maté. Pak maté zalijte teplou vodou (kolem 50 °C) a nechte ji vsáknout úplně do maté. Nalijte vodu cca 70 – 80 °C teplou do místa, kde je bombilla, a už můžete srkat přes bombillu. Po vypití až na dno můžete Yerbu znovu doplnit teplou vodou a to i několikrát. Po dolití vody už nápoj nemíchejte. První nálev je velmi silný. Pak už můžete jen sedět, dolévat vodu a užívat si.

Unique Tea
ESHOP_KL_S7061
31 ks

Parametry

Kontinent
Jižní Amerika
Země původu
Argentina
Druh čaje
maté čaj
Druh čaje (legislativa)
bylinný čaj
Způsob balení
sypaný
Typ čaje
jednodruhový
Složení
Yerba maté (cesmína paraguayská)
Zdraví
antioxidant
cukrovka
energie (dodání energie)
hubnutí
kosti
mozek
sex (chuť na sex)
soustředěnost
srdeční potíže (prevence)
zažívací potíže
záněty (protizánětlivé účinky)

Mohlo by vás také zajímat

chat Komentáře (0)