volejte nám 00420602282999

zavřít (x)
search

kawio - Pour over typu Chemex, 600 ml

32,11 €
Vč. DPH 1

Kávovar Chemex vynalezl Dr. Peter Schlumbohm PhD. v roce 1941. Je vyroben z neporézního borosilikátového skla, které zajišťuje, že se do kávy nedostane žádná nežádoucí chuť. Kávovar ve tvaru přesýpacích hodin je opatřen dřevěným prstencem převázaným koženým provázkem.

Chuť kávy: Kávy z CHEMEXU jsou jemné, v téhle přípravě vynikne pravá delikátní chuť kávy, kyselinka i hořkost. 

Na tuto přípravu doporučujeme naše kávy: z Afriky- ovocné kyselé jemné (Tanzánie, Rwanda, Ethiopie), nebo čokoládové s ovocným koncem (Nicaragua, Costa Rica)

Příprava v češtině viz video:

Počet
Skladem na prodejně

Příprava kávy (cca 10min):

Potřebujete:

Filtry na chemex kulaté nebo čtvercové malé (odkaz nalezete pod produktem).

Horkou vodu 96 stupňů

Kávu čerstvě praženou středně jemně mletou

Konvici s husím hrdlem na zalévání 

Příprava se příliš neliší od překapávače: do horní části skleněné nádoby vložte papírový filtr, který se propláchne větším množstvím horké vody (tím se filtr zbaví "papírové" chuti). Nasypte odpovídající množství středně jemně mleté kávy (zlatý standard 60 g / 1 litr), do které nalejte malé množství vody (teplota cca. 93 °C). Jakmile se začnou uvolňovat bubliny oxidu uhličitého a prokapávat první kapky do spodní části nádoby, dolejte vodou a promíchejte. Opakujte tak dlouho, dokud nespotřebujete všechnu vodu určenou k extrakci. Celý proces filtrování by neměl přesáhnout dobu 4-5 minut. Servírujte do předehřátých šálků (pro nahřátí můžete do šálku před podáváním nalít horkou vodu, tím se šálek dostatečně ohřeje).

Více o filtrované kávě se můžete dozvědět v našem článku o kávě na našem novém webu.

ESHOP_KL_4305
29 ks

Parametry

objem
0,6 l
materiál
borosilikátové sklo

Mohlo by vás také zajímat

chat Komentáře (0)