volejte nám 00420602282999

zavřít (x)
search

kawio - Bombilla slámka na maté čaj nerezová 1ks

4,02 €
Vč. DPH 1

Nerezová slámka pro pití tradičního jihoamerického čaje Mate. Lze použít i pro pití jiných sypaných čajů. Slámka má na konci sítko zabraňující vniknutí lístků do trubičky během pití.

Počet
Skladem na prodejně

Postup při prvém použití kalabasy je moc důležitý pro zachování kvality kalabasy a čaje.

V nabídce máme jak zelené tak pražené maté nebo směsi s bylinkami. Nalezete je zde: https://www.brnenskekafe.cz/cs/103-mate-a-peruanske-byliny

Příprava tradičně v Kalabase 
K tomu potřebujete Kalabasu (nádoba z tykve) nebo jinou nádobu a bombillu (brčko se sítkem, většinou kovové). Nádobu naplníte asi do 2/3 maté. Potom zakryjte dlaní nádobu, otočte ji do horizontální polohy a jemně zatřepejte, aby se jemné části maté dostaly dospodu. Tím je větší šance, že se bombilla neucpe. Pak dejte nádobu zpět do původní polohy, tak aby maté zůstalo pod úhlem kolem 45°. Následně dejte bombillu do části, kde není maté. Pak maté zalijte teplou vodou (kolem 50 °C) a nechte ji vsáknout úplně do maté. Nalijte vodu cca 70 – 80 °C teplou do místa, kde je bombilla, a už můžete srkat přes bombillu. Po vypití až na dno můžete Yerbu znovu doplnit teplou vodou a to i několikrát. Po dolití vody už nápoj nemíchejte. První nálev je velmi silný. Pak už můžete jen sedět, dolévat vodu a užívat si.

ESHOP_KL_2257
739 ks

Mohlo by vás také zajímat

chat Komentáře (0)