volejte nám 00420602282999

zavřít (x)
UBC - Čajové míchátko z bambusu odměrka na Matcha čaj
search
  • UBC - Čajové míchátko z bambusu odměrka na Matcha čaj

kawio - Odměrka z bambusu na Matcha čaj Chasaku kawio 1ks

2,80 €
Vč. DPH 1
Lžička Chashaku (Časaku) je nezbytnou součástí pro přípravu čaje Matcha. Je vyrobená z přírodního bambusu a slouží k nabírání čaje Matcha.
Počet
Poslední kusy skladem

Příprava originál čaje MATCHA s CHASEN míchatkem a CHASAKU odměrkou.

Zhruba budeme potřebovat 1 gram matchy na každých 100 ml výsledného nápoje. Na začátek si tak odměříme potřebné množství čaje, které za pomoci chashaku, tradiční bambusové čajové misky, poctivě prosejeme čajovým sítkem. Potom už můžeme začít vařit vodu.

Tady musíme vždy mít na paměti jednoduché pravidlo: pro přípravu čaje matcha je naprosto klíčové mít nachystanou co nejměkčí vodu. Ideální volbou tady může být měkká přírodní minerální voda. Pokud nám skutečně nezbývá nic jiného, než obyčejná voda z kohoutku, proženeme ji alespoň filtrem. Pokud nemáme ani ten, bude potřeba se přebytečného chloru zbavit převařením.

Vždy nádobu s vodou přivedeme až k varu. Následně ji zchladíme na zhruba osmdesát stupňů, které představují ideální teplotu pro vlastní přípravu.

Nyní do misky nasypeme dvě chashaku lžičky , pokud odměřujeme obyčejnou čajovou lžičkou, bude nám stačit jedna. Zalijeme připravenou horkou vodou, a chopíme se naší metličky. Pohybem vycházejícím z celého zápěstí rychle vyšleháme prášek odspodu směrem nahoru, a to tak, aby se na hladině misky utvořila zelená pěna. Stačí opravdu jen několik málo vteřina, ale je potřeba, aby se pořádně rozmíchal opravdu všechen prášek. Pokud budete mít po ruce kostku ledu, přidejte ji do hotového nápoje, a získáte osvěžující ledový čaj.

ESHOP_KL_6342
1 ks
chat Komentáře (0)