volejte nám 00420602282999

zavřít (x)
search

Kalabasa keramická žlutá na čaj Maté

10,12 €
Vč. DPH

Keramická kalabasa žluté barvy. Výhodou keramických kalabas je jejich praktičnost a snadná hygienická údržba, neplesniví. Objem cca 200 ml.

Počet
U dodavatele

Postup při prvém použití kalabasy je moc důležitý pro zachování kvality kalabasy a čaje.

V nabídce máme jak zelené tak pražené maté nebo směsi s bylinkami. Nalezete je zde: https://www.brnenskekafe.cz/cs/103-mate-a-peruanske-byliny

Příprava tradičně v Kalabase 
K tomu potřebujete Kalabasu (nádoba z tykve) nebo jinou nádobu a bombillu (brčko se sítkem, většinou kovové). Nádobu naplníte asi do 2/3 maté. Potom zakryjte dlaní nádobu, otočte ji do horizontální polohy a jemně zatřepejte, aby se jemné části maté dostaly dospodu. Tím je větší šance, že se bombilla neucpe. Pak dejte nádobu zpět do původní polohy, tak aby maté zůstalo pod úhlem kolem 45°. Následně dejte bombillu do části, kde není maté. Pak maté zalijte teplou vodou (kolem 50 °C) a nechte ji vsáknout úplně do maté. Nalijte vodu cca 70 – 80 °C teplou do místa, kde je bombilla, a už můžete srkat přes bombillu. Po vypití až na dno můžete Yerbu znovu doplnit teplou vodou a to i několikrát. Po dolití vody už nápoj nemíchejte. První nálev je velmi silný. Pak už můžete jen sedět, dolévat vodu a užívat si.

Palosanto
ESHOP_KL_3382-3
Nový produkt
chat Komentáře (0)