volejte nám 00420602282999

zavřít (x)
search

Cesta po Indonésii (250 g) - degustační set čerstvě pražených káv

14,18 €
Vč. DPH

Degustační set obsahuje 5x50 g čerstvě pražené kávy.

Tip: Přikupte si k setu dárkové zabalení na míru.

Informace o degustačním setu v popisku níže.

mletí
Počet
Čerstvě upraženo

Zažijte něco netradičního a zahalte se vůní dalekých indonéských ostrovů. Můžete se těšit na rozmanité chutě koření, čokolády, oříšků, tropického ovoce a vůni květin.

Degustační set obsahuje 5x50 g čerstvě pražené kávy:

Kopi Indonesia Mandheling Grade I
Na indonéském ostrově Sumatra se odrůda arabika začala pěstovat v 18. století za holandské koloniální nadvlády. Dříve se nerozlišovalo označení kávy podle regionů, ale díky etnické skupině obyvatelstva, jež se do pěstování kávy zapojovala, získala tato káva název Mandheling.

Značení Grade I v názvu kávy vypovídá o exkluzivní kvalitě zrn, která pro toto označení musejí splňovat velmi přísná kritéria. Perfektní výběr zrn zaručuje maximální požitek z široké škály chutí.

Kopi Indonesia Mandheling Grade I je silná a komplexní káva. Podmaní si vás jemně nahořklou vůní koření s lehkým nádechem tropického ovoce. Chuť sladké kyselinky s tóny cedru a ovoce střídá dochuť květin, čokolády a muškátového oříšku.

Papua New Guinea Konkua BIO
Konkua je malé družstvo a současně vesnice ve východní části vysočiny státu Papua Nová Guinea. Díky programům rozvoje kvality zde pěstují organické kávy a využívají celou řadu vylepšených výrobních postupů včetně sběru, třídění, centralizovaného zpracování, fermentace a praní.

Výsledkem je sladká káva s čistou kyselinkou s tóny švestek, čokolády, tmavého ovoce, guavy a nugátu.

Kopi Indonesia Sulawesi BIO UTZ
Káva se pěstuje na ostrově Sulawesi, jednom z největších indonéských ostrovů, který proslul díky kávě z oblasti Toraja. Kávu zde s velkou poctivostí pěstují i zpracovávají farmáři pod záštitou firmy Sulotco. Podnik klade důraz nejen na kvalitní kávu, ale i na vybraný tým farmářů, jenž se na celém procesu podílí.

Tato káva zaujme plným a hlubokým tělem s příjemnou kyselinkou podobnou kávám ze Sumatry. Je rovněž ceněná pro lahodnou kořeněnou sladkost a vyváženou chuť, která přetrvá v ústech dlouho po ochutnání.

Certifikace UTZ je certifikační program udávající podmínky pro odpovědnou zemědělskou výrobu. Předepsané normy se týkají vedení farem, pracovních podmínek i ekologických dopadů. Mezinárodní organizace Rainforest Alliance dohlíží v rámci udržitelného zemědělství na farmy, aby splňovaly komplexní environmentální, sociální a ekonomická kritéria. Káva je rovněž označena jako BIO, což zaručuje pěstování kávy v ekologickém zemědělství.

Kopi Toraja Sulawesi
Káva Kopi Toraja Sulawesi pochází z plantáží, údajně založených japonskými osadníky, na nejvyšších sopečných kopcích indonéského ostrova Sulawesi. Plantáže se nachází ve výšce 1200-1700 m n. m. Oblast Toraja je taktéž proslulá jedinečnými tvary domů, jenž připomínají lodě.

Sulaweské kávy mají lehkou kyselinku s plným a hlubokým tělem a profilem blízkým kávě ze Sumatry. Tato káva je ceněná pro příjemnou, kořenitou, sladkou a vyváženou chuť, jenž je cítit v ústech ještě dlouho po ochutnání.

Kopi Java Jampit
Káva jako dělaná pro milovníky hořkých arabik! Díky horským podmínkám a vulkanické půdě sopečné Jávy získává čokoládovou sladkost. Je zpracovávaná mokrou metodou, kdy se kávové plody omyjí, následně jsou ponechány ve speciálním mlýně k procesu přirozeného kvašení a na závěr se usuší na slunci. Tradiční metoda kávě dodává plné kořenité tělo bez známek kyselosti.

Pro své skvělé vlastnosti je Kopi Java Jampit ideální volbou na přípravu espressa s hustou pěnou.

ESHOP_KL_538
98 ks

Parametry

Kontinent
Austrálie a Indonésie
Země původu
Indonésie
Druh kávy
100% arabika
Úprava kávy
čerstvě pražená káva
Chuť
hořká
sladká
Aroma
kořeněné
čokoládové
Doporučená příprava
AeroPress
Frenchpress
espresso
moka konvička
Způsob balení
degustační set
Datum pražení
13.05.2022

Mohlo by vás také zajímat

chat Komentáře (0)