volejte nám 00420602282999

zavřít (x)
search

Klenoty Etiopie (150 g) - degustační set čerstvě pražených káv

7,68 €
Vč. DPH 1

Degustační set obsahuje 3x50 g čerstvě pražené kávy.

Informace o degustačním setu v popisku níže.

mletí
Počet
Čerstvě upraženo

Jedinečné etiopské kávy překvapí svou nezaměnitelnou výraznou šťavnatostí a plností. Vybrali jsme pro vás klenoty z kolébky kávy.

Degustační set obsahuje 3x50 g čerstvě pražené kávy:

Ethiopia Sidamo
Etiopie je považována za kolébku káv. Pěstují se zde kvalitní kávy, jenž se vyznačují tvrdostí zrn a kořenitým aroma, které v šálku doplňuje typická africká kyselinka.

Chuť této etiopské kávy vyniká lehkou vyváženou kyselostí a kořeněným aroma, spojeným s plnou, ušlechtilou a hedvábnou chutí.

Ethiopia Guji
Guji patří mezi skvělé africké kávy. Pochází z oblasti Oromia, kde je pěstována a zpracovávána společností METAD. Společnost METAD patří mezi lídry v pěstování a zpracování káv v Etiopii. Tomu odpovídá i její vybavení a moderní technologie. Rovněž vlastní a provozuje první soukromou etiopskou laboratoř pro testování kvality káv s certifikací SCAA.

V chuti kávy Guji vynikají tóny malin, citrónu, šalvěje, čokolády a po vychladnutí i melounu. Celkově nabízí sladkou, komplexní chuť s jemným tělem a šumivou kyselostí. Aroma je sladké s květinovými tóny.

Ethiopia Yirgacheffe
Yirgacheffe je opravdovou královnou káv z Etiopie, jenž je považována za pravlast kávy. Tato výjimečná káva se pěstuje na jihozápadních kopcích Etiopie, kde je ručně sbírána a tříděna.

Kvalitní zpracování a pražení jí dodává plné tělo s lehkou zemitou chutí a jedinečnou vůni. Yirgacheffe vyniká kořeněnou vůní s mírně čokoládovým a ořechovým nádechem. V chuti můžeme cítit stopy citrusů, mandarinky a čokolády.

ESHOP_KL_3306
94 ks

Parametry

Kontinent
Afrika
Země původu
Etiopie
Region
kombinace více regionů
Druh kávy
100% arabika
Způsob zpracování
kombinace více způsobů zpracování
Úprava kávy
čerstvě pražená káva
Chuť
kyselá
Chuť detailní
kyselá - vínová
Aroma
kombinace více aromat
Doporučená příprava
AeroPress
espresso
filtr (Hario, V60, Chemex)
Stupeň pražení
střední
Způsob balení
degustační set

Mohlo by vás také zajímat

chat Komentáře (0)