volejte nám 00420602282999

zavřít (x)
search

Cesta po Africe (250 g) - degustační set čerstvě pražených káv

12,96 €
Vč. DPH 1

Degustační set obsahuje 5x50 g čerstvě pražené kávy.

Tip: Přikupte si k setu dárkové zabalení na míru.

Informace o degustačním setu v popisku níže.

mletí
Počet
Čerstvě upraženo

Většina afrických káv typu arabika skrývá ovocné tóny se sladkým koncem, jenž vás v duchu odnesou spíše k Niagarským vodopádům, než k vyprahlým pouštím.

Degustační set obsahuje 5x50 g čerstvě pražené kávy:

Rwanda Intore AB plus
Společnost Rwanda Trading Company každoročně vytváří jedinečnou směs z 8 nejlépe hodnocených arabik svých farmářů. Tento kávový blend se nazývá „Intore“, což v jazyce Kinyarwanda znamená "Vyvolená".

8 "vyvolených" káv v jednom výjimečném celku přináší chuť s jasnou, sladkou kyselinkou, s tóny grahamových sušenek i vůní manga a pomeranče.

Ethiopia Yirgacheffe
Yirgacheffe je opravdovou královnou káv z Etiopie, jenž je považována za pravlast kávy. Tato výjimečná káva se pěstuje na jihozápadních kopcích Etiopie, kde je ručně sbírána a tříděna.

Kvalitní zpracování a pražení jí dodává plné tělo s lehkou zemitou chutí a jedinečnou vůni. Yirgacheffe vyniká kořeněnou vůní s mírně čokoládovým a ořechovým nádechem. V chuti můžeme cítit stopy citrusů, mandarinky a čokolády.

Burundi Kayanza
Jasná volba pro milovníky tzv. single origin - jednodruhových káv. Káva Burundi Kayanza se pěstuje ve vysokých výškách 1900-2100 m n. m. v provincii Kayanza ležící v Burundi. Pro pěstování jsou zde skvělé podmínky a káva díky nim získává skvostné vlastnosti.

Při našem pražení nabízí opravdu čistou, delikátní chuť s úžasným tělem a jasnou kyselinkou po lesních plodech a bylinkách. Aroma příjemně potvrzuje chuť po červeném rybízu.

Tanzania AA
Tato tanzanská káva nese označení AA, což znamená prémiovou kvalitu, kterou se může pyšnit pouze 14 % zdejších káv. Pěstuje se na plantážích ve stínu banánovníků ve výškách od 1300 m n. m.

Tanzania AA nabízí plné tělo s čistým, svěžím a sladkým charakterem. Při našem pražení se v ní rozvíjí lehký karamelový náznak s chutí švýcarské čokolády. Jakmile zchladne, odhalí se měkká a velmi příjemná citrónová kyselinka, která setrvá na patře.

Kenya AA TOP
Prémiová káva Kenya AA TOP pochází z úpatí masivu Mount Kenya, který je tvořen ledovci a vulkány. Neobyčejné místo pro pěstování kávě propůjčuje výjimečné vlastnosti.

Tento skvost vám nabízí širokou škálu chutí od citrusů, až po sladké třešně s jasmínem. Chuť doplňuje silnější, ale příjemná kyselinka. Po kyselé fázi se na řadu dostává lehká hořkost. Vše završuje jemná, až sametová hebkost.

ESHOP_KL_420
96 ks

Parametry

Kontinent
Afrika
Země původu
kombinace více zemí
Region
kombinace více regionů
Druh kávy
100% arabika
Způsob zpracování
kombinace více způsobů zpracování
Úprava kávy
čerstvě pražená káva
Chuť
kyselá
Chuť detailní
kombinace více chutí
Aroma
kombinace více aromat
Doporučená příprava
AeroPress
Frenchpress
filtr (Hario, V60, Chemex)
Stupeň pražení
střední
Způsob balení
degustační set

Mohlo by vás také zajímat

chat Komentáře (0)