Call to us 00420602282999

Close (x)
search
  • Tanzania AA – čerstvá káva Arabika
  • Tanzania AA – čerstvá káva Arabika

Tanzania AA – čerstvá káva Arabika

€2.58
Tax included

Nejvyšší stupeň jakosti kávy z Tanzanie nabízí plné tělo s čistým, svěžím a sladkým charakterem. Při našem pražení se v ní rozvíjí lehký karamelový náznak s chutí švýcarské čokolády. Jakmile zchladne, odhalí se měkká velmi příjemná citrónová kyselinka, která setrvá na patře.

type of coffee
weigth
Konzervace dusíkem
Quantity
Available on the stock

Káva z Tanzanie (Sjednocená tanzanská republika) svým charakterem zapadá do středo-východní africké rodiny káv. Kyselá až lehce agresivní chuť je pro Tanzanii typická. Keňa sice produkuje vynikající kávu, ale Tanzanie stále zesiluje tlak a ukazuje velké množství z mnoha pozitivních vlastností keňské kávy. Káva se pěstuje jak na jihu, tak i na severu a obě oblasti mají velmi velký potenciál.

Káva je jedním z nevýznamnějších exportních artiklů této africké země, roční produkce činí 30 – 40 tisíc tun, z čehož připadá zhruba 70 % na Arabiku a 30% na Robustu. Arabika se pětuje především v oblastech Kilimanjaro, Mbeya, Matengo Highlands, Mbinga, Usambara Mountains, Iringa, Morogoro, Kigoma and Ngara. Robusta především v regionu Kagera.

V Tanzanii je pěstování kávy především na bedrech drobných farmářů, v kávovém odvětví je zaměstnáno přibližně 270.000 lidí. Sklizeň již tradičně probíhá mezi říjnem a únorem.

Tato tanzanská káva nese označení AA, což znamená prémiovou kvalitu, toto označení získá pouze 14 % zdejší kávy. Tanzania AA se pěstuje ve velkých nadmořských výškách od 1.300 m.n.m. Ve stínu banánovníků a zpracovává se tradičním mokrým procesem.

ESHOP_KL_453-0
58 Items

Data sheet

Kontinent
Afrika
Země původu
Tanzánie (Tanzania)
Region

Druh kávy
Arabika (Arabica)
Altitude
Variety
Farm
Proc. method
washed
Úprava kávy
čerstvě pražená
Chuť
sladká
sladká - svěží
Aroma
Čokoládové
Doporučená příprava
Džezva
Filtr/Drip
French Press
Stupeň pražení
střední
Datum pražení
20.07.2021

You might also like

chat Comments (0)