Call to us 00420602282999

Close (x)
search

Jemen Matari – čerstvá káva Arabika

€5.10
Tax included

Chuť kávy Jemen Matari je opravdu plná s nezaměnitelnou aciditou a směsí chutí vína, čokolády, skořice a kardamomu. Káva Mocha patří bezesporu mezi nejlepší druhy káv na světě a lze ji tedy zařadit mezi gourmet či speciality coffee.

type of coffee
weigth
Konzervace dusíkem
Quantity
Available on the stock

Přestože první zmínky o kávě pocházejí z Etiopie v Africe, skutečnou kolébkou celosvětového obchodu s kávou je právě Jemen. Tato země nacházející se na jihu arabského poloostrova začala jako první s plantážovou výsadbou a exportem kávy do celého světa. Přestože patří Jemen mezi průkopníky v produkci kávy, způsob pěstování se za staletí prakticky nezměnil a drží se tradičních postupů bez použití hnojiv a moderních zemědělských prostředků. Důvodem tradičního pěstování může být i značná chudoba místních obyvatel.

Vědecké studie mezinárodních i arabských institucí prokázaly, že kávovníkové plantáže v Jemenu jsou vystaveny specifickým klimatickým podmínkám, jenž se nenachází nikde jinde na světě. Káva se pěstuje po celé zemi, vždy však ve výškách 1000-1700 m.n.m.. Hustota osázení dosahuje 900-1000 stromů na jeden hektar půdy. Teplé klima a dostatečné množství vody společně s dostupnými horskými svahy zajišťují vskutku ideální podmínky pro pěstování vynikající kávy. Dle oblasti, ve kterých se nachází jednotlivé plantáže, se dále rozlišují Jemenské kávy na Matari Hamadi, Haiymi, Bura'ee, Harazi a Odaini. Dále se káva dělí dle kvality na 3 jakostní třídy. Nejlepší je Matari, následuje Sanani a nejníže stojí Haiymi.

Obecně se však v souvislosti s Jemenskou kávou setkáváme s označením Mokha (Mocha). Tento název dostala po přístavu Al Mokha přes který původně putovala a nemá nic společného s typem kávového nápoje „Mocha“, jenž se skládá z čokolády, kávy a mléka.

Stejně jako všechny naše ostatní kávy pražíme tuto kávu my. Můžeme Vám tedy zaručit zcela čerstvou, správně praženou kávu. Všechny kávy pražíme na ideální stupeň Full city.

JemenJemen,Saada

ESHOP_KL_189-0
13 Items

Data sheet

Kontinent
Asie
Země původu
Jemen
Region

Bani Matar
Druh kávy
Arabika (Arabica)
Altitude
1775-1950 m n. m.
Variety
Farm
více malých farem
Proc. method
natural
Úprava kávy
čerstvě pražená
Chuť
kyselá
kyselá - vínová
Aroma
Ovocné
Doporučená příprava
Aeropress
Cold Brew, ledová káva
Filtr/Drip
Stupeň pražení
střední
Datum pražení
08.06.2021

You might also like

chat Comments (0)