Call to us 00420602282999

Close (x)
search

Australia Skybury Plantation – čerstvá káva Arabika

€11.91
Tax included

Káva z farmy Skybury má velmi výrazné tělo a lehkou lískooříškovou chuť přecházející do náznaků čokolády.

type of coffee
weigth
Konzervace dusíkem
Quantity
Available on the stock

Káva se začala v Austrálii pěstovat v roce 1880 a s pěstováním se pokračovalo až do roku 1926, tehdy již bylo jasné, že pěstování je nerentabilní a kvalita kávy není nikterak slavná. Opět se začala káva pěstovat až v roce 1980 a to v podstatě na místech původních plantáží na území od Nového Jižního Walesu až do Queenslandu.

V dnešní době jsou kávové plantáže od Nimbinu a Lismore v Novém Jižním Walesu až po Cape York na daleké severu Queenslandu, kde se nachází velké plantáže Skyburn a další větší plantáže v blízkosti Mareeba na Atherton Tablelands.

Australská káva Skybury je pěstována, sklízena, zpracována a balena pouze na území plantáže Skybury. Původně byla pěstována odrůda arabica „typica“, která je postupně nahrazována silnější a produktivnější arabikou odrůdy „Bourbon“. Skybury je průkopníkem kávové plantáže; vytváří podmínky pro unikátní mokré zpracování kávy, které vyzdvihuje skvělou chuť kávy.

Díky vysoce propracované zemědělské technologii, zahrnující automatické zavlažování, strojní sklizeň, zpracování a sušení, je schopno obhospodařovat roční produkci okolo 150 tun zelené kávy pouze 8 lidí.

Stejně jako všechny naše ostatní kávy pražíme tuto kávu my. Můžeme Vám tedy zaručit zcela čerstvou, správně praženou kávu. Všechny kávy pražíme na ideální stupeň Full city.

AustraliaAustralia, Skybury

ESHOP_KL_221-0
5 Items

Data sheet

Kontinent
Oceánie (Austrálie, Indonésie)
Země původu
Austrálie (Australia)
Region
Mareeba
Druh kávy
Arabika (Arabica)
Altitude
550 - 600 m n. m.
Variety
Bourbon, Typica
Farm
Proc. method
washed
Úprava kávy
čerstvě pražená
Chuť
hořká
hořká - pronikavá
Aroma
Ořechové
Doporučená příprava
Páka espresso
Stupeň pražení
střední
Datum pražení
14.02.2021
chat Comments (1)
Grade