Call to us 00420602282999

Close (x)
search
  • Indonesia Java Blavan – čerstvá káva Arabika

Indonesia Java Blavan – čerstvá káva Arabika

€3.23
Tax included

Káva pro ideální ranní start, čokoládové tóny s vůní oříšků vás zaručeně vytáhnou z postele.

type of coffee
weigth
Konzervace dusíkem
Quantity
Available on the stock

Dlouhletá tradice pěstování kávy v Indonésii začala v 17. století díky holandským kolonistům, kteří dovezli kávovník z Arabského poloostrova. Z Jávy se postupně šířil i po ostatních ostrovech, kde si ho místní obyvatetelé oblíbili. Kromě lidí si na sladkých kávových třešních začala pochutnávat i cibetka, u které má původ nejdražší káva na světě - kopi luwak.

Vulkanická půda, hory, velké množství vodních toků, sluneční svit - to vše přispívá na pěstování těch nejkvalitnějších káv. A na Jávě se všechny tyto důležité aspekty spojily na jednom místě, proto není divu, že se Indonésie řadí k největším vývozcům kávy na světě. Většinu exportu tvoří robusta, která se kvůli své nižší ceně přidává do kávových směsí a používá se na přípravu instantní kávy, ale v posledních letech se stále více farmářů obrací k arabice.

Kávy z Jávy se zpracovává tradiční vlhkou metodou. Kávové plody se promyjí, ponoří do velkých kádí s vodou, kde se oddělí kvalitní plody od nezralých. Protříděné plody se prolisují a zbaví dužiny a nechají se fermentovat. Poté se zbaví posledních náznaků po slupce a nechají se na slunci usušit. Celý tento složitý proces dá vzniknout kvalitní kávě s zemitějšími tóny a sladkou vůní oříšků a čokolády.

Když k nám zelená kávová zrna doputují, upražíme na střední stupeň, kdy vyniknou sladké tóny. Po celém složitém procesu přichází na řadu ta nejpříjemnější čás - uvařit si lahodný šálek kávy.

ESHOP_KL_3338
77 Items

Data sheet

Kontinent
Oceánie (Austrálie, Indonésie)
Země původu
Indonésie (Indonesia)
Region

Druh kávy
Arabika (Arabica)
Altitude
Variety
Farm
Proc. method
washed
Úprava kávy
čerstvě pražená
Chuť
hořká
hořká - štiplavá
Aroma
Čokoládové
Doporučená příprava
Aeropress
Filtr/Drip
French Press
Páka espresso
Stupeň pražení
střední
Datum pražení
18.06.2021
chat Comments (0)