Call to us 00420602282999

Close (x)
Code: ex-sleva
close
  • Indonesia washed Java Jampit – čerstvá káva Arabika

Indonesia washed Java Jampit – čerstvá káva Arabika

€4.00
Tax included

Čokoládová sladkost kávy spolu s výrazným kořeněným tělem osloví každého milovníka hořkých arabik.

type of coffee
weigth
Konzervace dusíkem
Quantity
Available on the stock

Tradice pěstování kávy v Indonésii sahá až tři sta let zpátky, kdy holandští kolonisté začali zakládat kávové plantáže. A tak se stali jedněmi z prvních pěstitelů kávy mimo arabský svět. V roce 1699 se na ostrov dostal kávovník a postupně se šíril po celém území. Již v roce 1712 putoval první pytel kávy směrem Amsterdam, kde si ho místní zamilovali, a dali tak počátek jeho expanzi po celém světě milovníků kávy.

Dnes je Indonésie čvtrtým největším producentem kávy na světě. Přes osmdesát procent plantáží vlastní stát, zbylé procento obhospodařují zemědělci. Ačkoliv většina pěstované kávy je robusta, jejich arabika si dobyla svět. Až do konce minulého století si udržovala vysoké postavení ve světě - cena kávy až patnáckrát převyšovala cenu brazilské. Dnes farmáři přecházejí znovu k původně pěstované arabice.

India washed Jampit je pěstovaná na jedné z největších plantáží v Indonésii, která leží na východě ostrova v oblasti Ijen Plateou rozprostírající se mezi vulkány v horách. Během sklizně, která probíhá od června do září, se celého procesu zúčastní kolem tří tisíc lidí ze všech dvíti okolních vesnic. Kávové plody se sbírají ručně, odkud se přepravují do mlýna k mokrému zpracování. Kávové plody se promyjí a nechají se ve velkých mlýnech fermentovat po dobu třiceti osmi hodin. Následně se usuší na slunci a zbaví se dužiny.

Po upražení si káva zachová své sladké tóny s plným, kořeněným tělem, které se zakončuje v čokoládovém konci.

ESHOP_KL_3370-0
57 Items

Data sheet

Kontinent
Oceánie (Austrálie, Indonésie)
Země původu
Indonésie (Indonesia)
Druh kávy
Arabika (Arabica)
Úprava kávy
čerstvě pražená
Datum pražení
12.02.2021
chat Comments (0)