Call to us 00420602282999

Close (x)
  • -15%
search

Ecuador Galápagos Santa Cruz – čerstvá káva Arabika

€7.80
€6.63 Save 15%
Tax included

Jedinečná káva z exkluzivní lokality chráněné organizací UNESCO. Galapážská káva nabízí velmi příjemné a jemné aroma s plným tělem, lahodnou a charakteristickou chutí, kterou jí dávají mimo jiné více než 130leté kávovníky a unikátní podnebí.

type of coffee
weigth
Konzervace dusíkem
Quantity
Available on the stock

Ekvádor, nejmenší země v drsné andské vysočině, má řadu zářivých domorodých kultur, zachovalou koloniální architekturu a sopečnou krajinu jako z jiného světa s hustým deštným pralesem. Jednou z turisticky vyhledávaných lokalit Ekvádoru jsou Galapágy, které náleží pod Ekvádor od roku 1832.

Galapágy jsou jedním ze světových přírodních pokladů, který potvrzuje i zápis ve světovém dědictví UNESCO. V roce 1835 navštívil Galapágy Charles Darwin a tyto ostrovy ho podnítili k sepsání knihy „O původu druhů“. Ostrovy se nalézají v tichém oceánů vzdálené asi 1000 km západně od pobřeží Ekvádoru.

Počátek pěstování kávy v Ekvádoru sahá do počátku 19. století a káva se stala jeho hlavním vývozním artiklem v první polovině 20. století. V Ekvádoru se pěstuje jak káva odrůdy Arabica (60 %), tak i Robusta (40 %). Výroba kávy zde poslední desetiletí klesá (pouze 700 tisíc pytlů za rok) a většina kávy zůstává v Ekvádoru pro domácí trh.

V roce 1869 se Manual Cobos, jeden z prvních majitelů pozemků na Galapágách snažil najít ideální plodiny, které by mohl pěstovat na své farmě. Pan Cobos pozval skupinu agronomů a na základě jejich doporučení vysadil první kávovníky Arabica Typica. Bohužel nadešly těžké časy a v roce 1915 bylo pěstování kávy na Galapágách zcela ukončeno. V roce 1990 rodina Gonzalezových, současných majitelů Santa Cruz Estate, objevila tuto plantáž a započala proces obnovy pěstování kávy na Galapágách.

Do dnešních dní se většina kávy dostupné na trhu pěstovala především na ostrově Sab Cristobal (třetí největší ostrov souostroví), naše káva Santa Cruz se pěstuje na stejnojmenném ostrově (Santa Cruz - druhý největší ostrov Galapág), který u kávy rozvíjí sladkou chuť a nabízí bohatší aroma než ostatní kávy z Galapážských ostrovů. Důvodem je především speciální mikroklima, které na ostrově Santa Cruz panuje.

Santa Cruz Estate stále využívá pro pěstování kávy původní kávovníky, dovezená Francouzi v roce 1875, což znamená, že rostliny kávovníku jsou jsou staré více než 130 let. Tyto staré kávovníky, unikátní klima a sopečná půda jsou důvody pro jedinečnou a charakteristickou chuť této kávy.

Díky tomu, že Galapágy jsou zapsány na listině světového dědictví UNECSO, je zde zakázáno použití jakýchkoliv chemických látek či pesticidů, tzn. káva je 100% organická. Čistota prostředí a vyvážený ekosystém přispívají k nezaměnitelné chuti kávy Ecuador Galápagos Santa Cruz.

Micro-region: Camote
Nadmořská výška: 375 metrů (Ekvivalentní 1150 m.n.m. kvůli své jedinečné geografické poloze)
Stín stromů: stromy Cedr a Inga
Množství srážek: 1750 mm/rok
Odrůda: Arabica Typica
Metoda zpracování: Fully Washed
Způsob sušení: slunce
Doba květu: duben – květen

ESHOP_KL_451-0
95 Items

Data sheet

Kontinent
Jižní Amerika
Země původu
Ekvádor (Ecuador)
Region
Druh kávy
Arabika (Arabica)
Altitude
Variety
Farm
více malých farem
Proc. method
washed
Úprava kávy
čerstvě pražená
Chuť
hořká
hořká - pronikavá
Aroma
Čokoládové
Doporučená příprava
Filtr/Drip
Moka
Páka espresso
Stupeň pražení
střední
Datum pražení
01.06.2021

You might also like

chat Comments (0)